Kargo Takip, Kargo Gönderi Takip

Mng Kargo TakipAras Kargo TakipPTT Kargo TakipTrendyol Kargo TakipSürat Kargo TakipYurtiçi Kargo Takip

PTT Personel Alım Şartları Belli Oldu! PTT Alım Departmanı! PTT Alım Başladı mı ?

PTT personel alımı ile ilgili internet araştırmaları artmıştır. Bu bağlamda, PTT personel alımı oldukça ilginçtir. Vatandaş haber geldi. PTT bu yılın sonuna kadar binlerce personel alacak. 2023 yılına kadar, satın almaların sayısı yüz binlerce olarak ifade edilecektir. PTT, emekli personel yerine yeni şubelerde kurulan şubelerden alım yapmak ve yeni açılan bölümlerde personel alımı yapacak. BK personelinin işe alım gereklilikleri, bölümler için ayrı ayrı belirlenmiştir. Şimdi gözler PTT’nin personel alacağı bölümlerde ve şartlarda. Başvuruların başlayacağı tarih de merak konusu. PTT hangi bölümleri istihdam edecek? Başvurular başladı mı? PTT personeli işe alım şartları nelerdir? İşte PTT çalışanlarının işe alımıyla ilgilenen kişiler …

PTT NEDİR?

PTT, 170 yılı aşkın geçmişiyle Türkiye’nin en eski devlet kurumlarından biridir. Bugün birçok alanda hizmet veren bir anonim şirkete dönüştürülmüştür. PTT, yani Posta ve Telgraf Organizasyonu; Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı genel müdürlüğü düzeyinde bir devlet kurumudur. Türkiye’nin PTT posta organizasyonunu internetin icadından önce mektuplarla ve akıllı telefonlarla, jetonla çalışan ödemeli telefon ve telefon ile telgrafla biliyoruz.

Posta Telgraf Teşkilatı personel alımı ile vatandaşların yakından izlenmesinde. Büyük alımlar yapan PTT, kişisel alım uygulamalarının şartları nedeniyle büyük ilgi görmüştür. PTT birçok alanda KPSS şartını istememektedir ve 2019’da birçok kişi iş teklifi sunacaktır. En düşükten en yüksek gruba olan alımlar her gün araştırılmaktadır. PTT personeli işe alım şartlarını güncelledi. Departmanlara göre yapılacak alımlardan önce yapılması gerekenler merakla araştırılıyor. PTT hangi bölümleri istihdam edecek? Başvurular başladı mı? İşte PTT personeli işe alım şartları …

PTT PERSONEL SATIN ALMA UYGULAMALARI BAŞLADI mı?

PTT personel alımı başvuruları merakla beklenmektedir. PTT henüz işe alım başvuruları sürecine başlamamıştır. İşe alım başvuruları başlar başlamaz hazır olacaktır. Bununla birlikte, personelin işe alım gereklilikleri özel ve genel olarak iki kategoride belirlenmiştir. İşte özel ve genel şartlar …

BÖLÜM BÖLÜM GEREKLİ GEREKLİLİKLER

1) adaylar; MERNİS adresinin başvurabileceği ilde başvuru tarihi itibariyle Avukatlar, Mimarlar, Mühendisler, Teknisyenler, Gişe ve Postacı pozisyonları. Birden fazla ilde yapılan başvurular geçersiz sayılacaktır. PTT Uzman Yardımcısı pozisyonları için mernis şartı olmayacak.

2) Yazılı ve / veya sözlü sınavlar sonucunda atanmaya hak kazanan adayların atama prosedürleri, ilan tarihinden itibaren en geç 1 (bir) yıl içerisinde Şirketimizin ihtiyaçları doğrultusunda başlatılır. yazılı ve / veya sözlü sınavların sonucudur.

3) Yazılı sınav sonucunda müşteri ilişkilerinin ön planda olduğu ve yazılı sınav sonucu müşteri ilişkilerinin ön planda olduğu adaylar için uygun Psikometrik Sınav yapılacak ve sonuçlara göre randevular yapılacaktır. Ancak, belirtilen sınavdan geçmeyen adaylar atanmayacaktır.

4) Şirketimizde çalışan personelden işe alınan personel istihdam ettikleri unvan dışındaki diğer unvanlar için başvurabilir. Aynı unvanın adayları yazılı ve / veya sözlü sınavda başarılı olsalar bile, başvuruları geçersiz sayılır.

a) Avukatlık başvurusunda bulunmak için;

1) Hukuk Fakültesi’nden mezun olmak, (Ek-2)

2) Avukat lisansı almak,

3) Değerlendirme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavının İngilizce, Almanca veya Fransızca bölümlerinden (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016, 2017 veya 2018) en az bir tanesinden en az 60 (Altmış) puan veya YDS denkliği, dil yeterliliği açısından ve uluslararası kabul görmüş başka bir belgeye sahip.

b) Mimarın pozisyonuna başvurmak için;

1) Fakültelerin Mimarlık, İç Mimarlık, İç Mimarlık, İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı ve İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı bölümlerinden mezun olmak, (Ek-2)

2) Değerlendirme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavının İngilizce, Almanca veya Fransızca bölümlerinden (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016, 2017 veya 2018) en az bir tanesinden en az 60 (Altmış) puan alınmalıdır. veya YDS denkliği, dil yeterliliği açısından ve uluslararası kabul görmüş başka bir belgeye sahip.

c) Mühendis pozisyonuna başvurmak için;

1) Fakültelerin mühendislik bölümlerinden mezun olmak (Ek-2),

2) Değerlendirme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavının İngilizce, Almanca veya Fransızca bölümlerinden (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016, 2017 veya 2018) en az bir tanesinden en az 60 (Altmış) puan alınmalıdır. veya YDS denkliği, dil yeterliliği açısından ve uluslararası kabul görmüş başka bir belgeye sahip.

PTT son dakika personeli resepsiyon şartlarından emindi! PTT hangi bölümleri istihdam edecek? Başvurular başladı mı?
d) PTT Uzman Yardımcısı pozisyonuna başvurmak için;

1) Fakülte listesinde belirtilen bölümlerden mezun olmak (Ek-2),

2) Değerlendirme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavının İngilizce, Almanca veya Fransızca bölümlerinden (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016, 2017 veya 2018) en az bir tanesinden en az 70 (Yetmiş) puan veya YDS denkliğinin dil yeterliliği açısından denkliği ve uluslararası olarak tanınan bir belgesi var.

PTT son dakika personeli resepsiyon şartlarından emindi! PTT hangi bölümleri istihdam edecek? Başvurular başladı mı?
e) PTT Uzman Yardımcısı pozisyonuna başvurmak için (Kanun);

1) Hukuk Fakültesi’nden mezun olmak, (Ek-2)

2) Değerlendirme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından yapılan yabancı dil sınavının İngilizce, Almanca veya Fransızca bölümlerinden (YDS ve YÖKDİL Sınavı 2016, 2017 veya 2018) en az bir tanesinden en az 70 (Yetmiş) puan veya YDS denkliğinin dil yeterliliği açısından denkliği ve uluslararası olarak tanınan başka bir belgesi var.

“PTT Personel Alım Şartları Belli Oldu! PTT Alım Departmanı! PTT Alım Başladı mı ?” üzerine 2 yorum

  1. PTT iş alımlarını sürekli takip ediyorum umarım bir konuma yerlesebilirim

    Cevapla
  2. Uzun süredir takip ettiğim konu PTT iş alımı tam belli sureside yoktu karıştı gitti şimdi haberiniz gorunce aklıma geldi tekrar takip etmeye başladım PTT iş alim süreçlerini. Güzel departmanlar var PTT de uzun süreli kalınabilir düşüncesindeyim

    Cevapla

Yorum yapın