Aras Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Bu sayfadan Aras Kargo Gönderilerinizi anında takip edebilirsiniz.

Kargom Nerede?

Aras kargo takip işlemi için internet üzerinden ‘’ https://kargotakiptr.com/kategori/aras-kargo ‘’ adresine giriş sağlanır. İşlem ile erişim sağlanan ekranda bulunan ‘’kargo takip numaranız ‘’ başlığının altına, kargo gönderisine ait olan takip numarası girilip, ‘’ sorgula’’ kutucuğuna tıklanır. Aras kargomun nerede olduğunu nasıl öğrenirim? Takip numarası kargo gönderi faturası üzerinden yer almaktadır. Bu işlem adımları ile ekranda kargonun konumu, yola çıkış tarihi gibi detaylı bilgiler görüntülenir.

İletişim: 444 25 25
Eposta Adresi: info@araskargo.com.tr

Aras Kargo Takibi İçin Gönderi Numarası Nasıl Öğrenilir?

Aras kargo takip işleminde kullanılan gönderi numarasını öğrenme işleminde izlenen adımlar şöyledir:

 • Telefon aracılığıyla Aras kargo müşteri hizmetleri numarası olarak belirlenen ‘’ 444 25 25’’ ile iletişime geçilir.
 • Arama işlemi ile telefona bağlanan telesekreter bölümünde ‘’ 0’’ rakamı tuşlanır.
 • Tuşlama ile müşteri temsilcisine direk bağlanma gerçekleştirilir.
 • Müşteri temsilcisine Aras kargo gönderi numarasının öğrenilmek istendiği aktarılıp, TC kimlik numarası bilgisi verilir.
 • Bilgi teyidini sağlayan temsilci, kargo gönderi takip numarası bilgisini aktarır.

Bu işlem adımları ile edinilen Aras kargo takip numarası ile internet üzerinden veya Aras kargo çağrı merkezi numarası olan ‘’ 444 25 25’’ destek hattından kargo takip işlemleri gerçekleştirilir.

Çağrı Merkezinden Aras Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Çağrı merkezi numarası ile kargom nerede aras kargo takibi yapmak için izlenen adımlar şöyledir. Bu işlemleri yapmak için aras kargo takip numarasını daha önceden almanız gerekmektedir. Takip kodu müşteri hizmetleri aracılığı ile edinebilirsiniz. Aras kargo müşteri hizmetlerini arayarak kargonuzun durumu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Aras Takip no ile Sorgulama

 • Telefon yardımıyla Aras kargo’nun müşteri hizmetleri numarası ‘’ 444 25 25’’ ile iletişime geçilir.
 • Arama işlemi ardından telefona yanıtlayan operatör bölümünde ‘’ 0 ‘’ rakamı telefon klavyesinden tuşlanır.
 • İşlem ile direk olarak bağlantı sağlanan müşteri temsilcisine TC kimlik numarası ve Aras kargo gönderi takip numarası bilgileri iletilir.
 • Aras kargo sorgulama veya kargo takip işlemi yapılmak istendiği aktarılır.
 • Bilgileri teyit eden müşteri temsilcisi kargonun yola çıkma tarihi, konumu, alıcı bilgileri gibi tüm detayları danışmalık kapsamında aktarır.

Yöntem kapsamında yurt içi ve yurtdışı kargo çeşitlerinin tümü müşteri hizmetleri numarası üzerinden takip edilir. Bu yöntem kapsamında Aras kargo şubelerine ziyaret gerçekleştirmeye gerek duyulmadan, telefon yardımı ile kargo sorgumla işlem adımları tamamlanır.

Aras Kargo

“Aras Kargo Takibi Nasıl Yapılır?” üzerine 11 yorum

 1. Aras Kargo Takip sistemi yine birçok kargo şirketine göre daha başaılı; fakat belki içinde bulunduğumuz özel zamanın etkisidir, birkaç gündür cevap almakta ve kargomdaki gecikmeyi takip etmekte sıkıntı yaşıyorum. Umarım bir an önce çözüm bulurlar. Coronavius zamanı diye anlayışlı olmaya çalışsam da, birkaç gün daha ulaşamazsam benim için sorun olacak.

  Cevapla
 2. Bütün gün kargomun nerede olduğunu öğrenmek için araştırıp durdum hic biryerde bulamadım yönlendirme için teşekkürler artık nerede olduğunu biliyorum.

  Cevapla
 3. Aras kargonun takip sistemi üzerinden rahatlıkla kargonuzun durumunu takip edebilirsiniz. Çağrı merkezi için aynı şeyi söyleyemeyecegim tamamiyle sizi bekletmek üzerin kurulmuş 😀 En az 10 dk beklemeden müşteri temsilcisine bağlanamıyoruz. Ama dediğim gibi online kargo takip sistemi üzerinden rahatlıkla kargonuzun durumunu sorgulayabiliyorsunuz.

  Cevapla
 4. Aras kargo takip sisteminde sıkıntı yok güzel kargoya hemen ulasilabiliyoruz ama çalışanları kötü çok belki şubeye göre fark vardır ama bizim buradaki Aras kargo şubesi bizim eve nadiren kargo getiriyor onun haricinde hep şubeden elden alıyorum evde yoksunuz diye şubeden alacaksiniz diyor 7/24 evdeyim halbuki. Aras kargonun tek sıkıntısı bu ve çözmek için hiç caba göstermiyorlar çünkü şikayetleri dikkate almıyorlar kulak arkası. Onun haricinde güzel.

  Cevapla
 5. Birçok kargo şirketiyle karşılaştırdığımızda Aras kargo’nun takip sistemi oldukça başarılı. Müşteri hizmetleri anlamında fark yaratıyorlar.

  Cevapla
 6. Aras kargo bence Türkiyedeki en iyi kargo firmalarından biri. Diğeri ise yurtiçi kargo. Teslimatları son derece hızlı ve güvenli.

  Cevapla
 7. Aras kargo ürün takibi yapmak için bu linki buldum güzelce takip yapabiliyorum teşekkür ederim. Aras kargo bizim burda iyi calisiyor genel olarak çok şikayet var ama.

  Cevapla
 8. Aras kargo ile 1.5 günde kargomu ulaştırdım bugün kendilerine çok teşekkür ediyorum Mersin şubesi güzel Aras kargo sevdiğim bir kargo şubesi umarım Aras kargo bozulmaz hiçbir zaman.

  Cevapla
 9. Aras kargo şubesine 3 aydır ulaşamıyorum telefonu çalıyor açan yok bugün kargo teslim almaya gittim şubede çaktırmadan aradım telefon çalıyor yanında sırada kimse yok yinede açmıyor çalışan.

  Cevapla
 10. Aras kargo çoğu zaman problem yaşatıyor bizim buradaki Aras kargo şubesi inanılmaz kötü genel merkeze şikayet ediyoruz fakat umurlarinda değil böyle olması üzücü oluyor. Aras kargo harici alternatif çok olduğu için insanlar biraz rahatliyor düşüncesindeyim Aras kargo ile çalışan çoğu e-ticaret sitesinden alışveriş yapmamaya calisiyorum

  Cevapla

Yorum yapın