PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Günümüzde Kargo Şirketleri

Son zamanlarda iyice artan internet alışverişi sayesinde yıllardır çalışan kargo şirketlerinin iş yükü artmış bulunmaktadır. İş yükünün bu denli artması kargo şirketlerindeki özen seviyesini artırmaktadır. Ancak yine de müşterilerin yarısından çoğu kargo şirketlerinden şikayet etmektedir.

Gönderilerin zamanında gelmemesi, kargoyu getiren görevlinin müşteriyi telefonla arayıp bilgilendirmemesi, gelen gönderinin düzgün getirilmemesi ve adresinde bulunamayıp şubeye giden gönderinin belirlenen süre içinde alınamamasından dolayı ürünlerin geldiği yere tekrar gönderilmesi gibi nedenlerden dolayı kargo şirketlerine oldukça şikayet gelmektedir.

Kargo takibi PTT

Diğer Kargo Şirketleri ve Ptt

Bu şikayetlerin hemen hemen her gün yaşanması ve ücretin de fazla olmasından dolayı Ptt kargo sıkça tercih edilmeye başlanmıştır. Kırılacak eşya olmadığı taktirde (Ptt kargoda kırılacak ürün mesuliyeti kabul edilmemektedir) Ptt kargo diğer kargolara nazaran daha iyi fiyat sunmaktadır. Ayrıca kargonuzu öğleden önce verdiğiniz taktirde, Ptt kargo ürününüzü ertesi gün akşam saatlerinde gönderdiğiniz kişiye teslim ediyor (Hafta sonu hariç). Yani özel kargonun tercih edilmesindeki etkenlerden bir tanesi daha elenmiş oluyor.

Kargo Takibi

Tabi bunca şikayet varken gönderilen veya alınan kargoların nerede olduğunun bilinmek istenmesi de ihtiyaç haline gelmektedir. Birçok kargo şirketi bu sistemi yıllardır kullanmaktadır. Kargolarının ne zaman nerede olduğu bilgisinin müşterilerle paylaşılması hem çalışanların iş yükünü hafifletmiş hem telefon trafiğini azaltmış hem de her an kargonun durumunun öğrenilmesi için müşteriye kolaylık sağlanmıştır.

Ptt Kargo Takibi

Neredeyse bütün kargo şirketlerinin kullandığı bu sistemi tabi ki Ptt de yıllardır kullanmaktadır. Peki Ptt kargo takibi nasıl yapılabilir?

Kargo takibi için gönderiyi teslim ettikten sonra görevlinin size vermiş olduğu kağıdı kaybetmemeniz çok önemlidir. Çünkü verilen kağıdın üzerinde yazan gönderi takip numarası sistemde kullanmanız gereken numaradır. Bu numara ile gönderi takibi yapılır.

Ptt’nin resmi internet sayfasında (https://www.ptt.gov.tr) gönderi takibi kısmından ve ya http://gonderitakip.ptt.gov.tr linkinden gönderi takibinizi yapabilirsiniz. Burada girilmesi istenen barkod numarası görevlinin vermiş olduğu kağıtta bulunan gönderi takip numarasıdır. Bu bilgiyi girip alttaki güvenlik kodu kısmını doldurduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayarak gönderi bilgilerine ulaşılabilir.

Butona tıkladıktan sonra tekrar aynı sayfanın geldiği düşünülebilir. Ancak sayfanın aşağısına inildiğinde gönderinin hangi tarihte, saatte, nerede olduğu bilgileri görülmektedir.

Öneri

Bu bilgiler ışığında gelen gönderi görevlinin getirmesini beklenmeden de şubeden teslim alınabilir. Şubeden almak istenilen gönderiler kişinin sadece kendisine varikmektedir. Bu yüzden nüfus cüzdanı ile gönderi alımına gitmek gerekmektedir.


You May Also Like

About the Author: admin

1990 Doğumluyum. Birçok sitede farklı kategorilerde yazarlık yapmaktayım. Kargotakiptr sitesinde kullanıcılara ulaşamadıkları bilgilere kolay ulaşmaları amacı ile paylaşımlar yapmaktayım. Bilgiler tamamen tarafımdan araştırılarak, bilgi alarak yazılmaktadır.

9 Comments

  1. Ptt kargo takip yapmak için bir türlü bilgi alamadım ptt müşteri hizmetlerine bağlanmak çok zor geliyor onlarda yardımcı olur ama telefonda çok bekliyoruz bağlanmak için. Buradaki yazanlarla kargoma ulaştım daha yoldaymış teşekkür ederim bilgi için.

  2. PTT kargo digerlerine gore güzel esyalarimi kapıya kadar evin katina kadar cikartiyor digerleri Zile basıyor açan yoksa gidiyor zil bozuksa yandiniz çünkü arama gereği bile duymuyorlar PTT kargo o konuda güzel ve ürün şubeye girdigi gibi PTT kargo takip sayfasına bilgi yansıyor hızlı

  3. PTT kargonun en sevdiğim yanı sikayetleri dikkate alıyorlar bu bir kullanıcı için en önemli olay. PTT kargo bide kargoyu eve kadar çıkarıyor diğerleri Zile basiyor balkona çıkmadan gidiyor. PTT kargo genel olarak güzel en azından bizim PTT sube güzel 🙂

    1. Evet PTT kargoda bir yanlışı sikayet etmiştim direk müdahale ettiler gercekten o gün taktir etmiştim kendilerini PTT kargo iyi bencede

  4. PTT kargo takip işleminde sayfa çoğu zaman açılmıyor sorun bende mi bilmiyorum ama hep problem çıkıyor illa zorla PTT kargo takip yapıyorum

  5. PTT kargo resmi diğerlerinden kargoyu kimliksiz alabiliyoruz ama PTT kargo çok önem veriyor o konuda. Kimliksiz kesinlikle vermiyor bu güzel birşey

  6. Maalesef ptt kargoya ne zaman ürün versem ya geç geliyor yada hasarlı geliyor… Bu durum gerçekten çok can sıkıcı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir haberimiz var,

 

Kargo, ürünleriniz hakkında şikayetleriniz için “Kargo Şikayet” alanı oluşturduk.

 

Kargo firmaları ile ilgili şikayetlerinizi menüde bulunan Kargo Şikayet alanına oluşturabilirsiniz. Talebiniz en kısa sürede ilgili kargo firmasına iletilecektir.

 

Kargo firmaları ile ilgili şikayet yazmak için hemen buraya tıklayabilirsiniz.