Kargo Takip, Kargo Gönderi Takip

Mng Kargo TakipAras Kargo TakipPTT Kargo TakipTrendyol Kargo TakipSürat Kargo TakipYurtiçi Kargo Takip

PTT Kargo Takip – Gönderi Sorgulama – Kargo Takip

Kargo Takip Numaranızı Girin

Kargom Nerede?

Saat 15:43 - PTT Kargo şubeleri şuanda kapalı
PTT Kargo Kurban bayramı boyunca kapalı olacaktır. Kargo takip işlemlerinizi online olarak yapmanızı öneriyoruz.
 1. PTT Kargo takibine başlamak için kargo takip numaranızı girin.
 2. “Gönderi Sorgula” butonuna tıklayın.
 3. Gönderinizin durumunu, nerede olduğunu ve teslimat bilgilerini görüntüleyin.

PTT Kargo Hakkında

PTT, Osmanlı Devleti tarafından 1840 yılında kurulmuş bir kurumdur. Bugün Türkiye genelinde 1019 merkez şubesi, 2729 alt şubesi ve 506 acentesi bulunmaktadır. Eğer “Kargom Nerede?” sorusunu sormak zorunda kalırsanız, PTT Kargo Takip formunu kullanarak gönderinizin durumunu ve nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer hala sorunlarla karşılaşırsanız, PTT Kargo Genel Merkez İletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

PTT Kargo Takip

Yukarıda gönderi sorgulama kutusuna kargonun takip numarasını yazarak sorgulama yapabilirsiniz. Genelde Kargo takip numarası `KP` ile başlar ve toplamda 13 haneli olur. Bazen de bu durum değişebilir. Bu sayfadan kargolarınızı takip edebilir ve nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Kargo takip sorgusunda sorun olduğunda lütfen bize bildirin.

PTT Kargo İletişim

Genel Merkez Adresi: Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No: 2 06101 Ulus,  Ankara.
Tel: 312 509 50 00
Fax: 312 309 51 44 – 45
Resmi Web Sitesi : https://www.ptt.gov.tr
E-Mail:info@ptt.gov.tr

Gönderi Türleri

 • Kargo: PTT Kargo’nun en yaygın gönderi türüdür. Genellikle ağırlığı 50 kilogramı geçmeyen gönderiler için kullanılır. Teslim süresi, gönderinin ağırlığına ve varış adresine göre değişir. Genellikle 2 iş günü içerisinde teslim edilir.
 • APS Kurye: Hızlı ve güvenilir bir gönderi türüdür. Genellikle ağırlığı 5 kilogramı geçmeyen gönderiler için kullanılır. Teslim süresi, gönderinin ağırlığına ve varış adresine göre değişir. Genellikle 1 iş günü içerisinde teslim edilir.
 • Hızlı Kargo: APS Kurye’den daha yavaştır, ancak yine de normal kargodan daha hızlıdır. Genellikle ağırlığı 50 kilogramı geçmeyen gönderiler için kullanılır. Teslim süresi, gönderinin ağırlığına ve varış adresine göre değişir. Genellikle 3 iş günü içerisinde teslim edilir.
 • E-Hizmet: e-ticaret sitelerinden yapılan alışverişlerde kullanılan bir gönderi türüdür. Genellikle ağırlığı 5 kilogramı geçmeyen gönderiler için kullanılır. Teslim süresi, gönderinin ağırlığına ve varış adresine göre değişir. Genellikle 2 iş günü içerisinde teslim edilir.
 • Özel Kurye: Özel ihtiyaçları karşılamak için kullanılan bir gönderi türüdür. Genellikle ağırlığı 50 kilogramı geçmeyen gönderiler için kullanılır. Teslim süresi, gönderinin ağırlığına ve varış adresine göre değişir.

Sıkça Sorulan Sorular

 • PTT kargo 20 kilo gönderi ne kadar?

  50 KG üstü kargo gönderimi yaparsanız kilo başına 1.30 TL eklenir. 20 KG Kargo gönderimi için ortalama 110 TL ödersiniz.

 • PTT kargo takip numaramı nasıl öğrenirim?

  Ptt kargo müşteri hizmetlerini arayarak adınıza kargo olup olmadığını ve aynı şekilde kargonuz varsa gönderi kodunuzu öğrenebilirsiniz.

 • PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

  444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezine 7/24 telefon ederek ulaşabilirsiniz. İşitme ve konuşma engelliler için özel görüntülü görüşme sağlanabiliyor.

 • PTT kargo kaç gün içinde teslim eder?

  Gönderici ve alıcının alış-varış adreslerinin uzaklıklarına bağlı olarak teslimat süresi etkileyebiliyor. Genellikle 2 iş günü içerisinde kargoların teslimatı yapılıyor.

 • PTT Kargo takibi nasıl yapılır?

  Eğer gönderi numarasına sahipseniz anlık olarak kargo paketinizin durumunu görebilirsiniz. Sayfanın başındaki kutucuğa gönderi numaranızı girdikten sonra “GÖNDERİ SORGULA” butonuna tıklayın.

 • PTT Kargo Çalışma (Mesai) ve Dağıtım Saatleri Kaç?

  Hafta içi : 08:30 – 18:30 hafta sonu cumartesi : 08:30 – 15:30 çalışma saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazar günü kapalıdır. Ptt Kargo, dini bayramlarda ve diğer resmi tatillerde hizmet vermemektedir. PTT Kargo dağıtım saatleri de öğlen arası vermeyen şubeler için 08:30 ile 17:00 arasında; öğlen arası veren şubelerde ise 08:30 ile 16:30 arasındadır.