PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Günümüzde Kargo Şirketleri

PTT Kargo Takibi yapmak için PTT Kargo Takip numaranızı alttaki kutucuğa yazınız. PTT Kargo takip numaranızı ilgili alana yazdıktan sonra kargonuzun son hareket durumu hakkında bilgi ekranınıza gelecektir. PTT Kargo’da yaşanan yoğunluk sebebi her yıl düzenlenen kara cuma etkinlikleri yüzünden geçtiğimiz günlerde diğer kargo firmalarıda bunun hakkında bilgi paylaşmıştı.

PTT Kargo Takip Ekranı

Kargonuz hakkında detaylı bilgi ekrana gelecektir. Eğer kargo takip numaranızı bilmiyorsanız PTT Kargo şubesi ile iletişime geçebilirsiniz. PTT Kargo takipi hakkında soru ve sorunlarınız için sayfanın en altındaki yorum alanından yardım alabilirsiniz.

Son zamanlarda iyice artan internet alışverişi sayesinde yıllardır çalışan kargo şirketlerinin iş yükü artmış bulunmaktadır. İş yükünün bu denli artması kargo şirketlerindeki özen seviyesini artırmaktadır. Ancak yine de müşterilerin yarısından çoğu kargo şirketlerinden şikayet etmektedir.

Gönderilerin zamanında gelmemesi, kargoyu getiren görevlinin müşteriyi telefonla arayıp bilgilendirmemesi, gelen gönderinin düzgün getirilmemesi ve adresinde bulunamayıp şubeye giden gönderinin belirlenen süre içinde alınamamasından dolayı ürünlerin geldiği yere tekrar gönderilmesi gibi nedenlerden dolayı kargo şirketlerine oldukça şikayet gelmektedir.

Diğer Kargo Şirketleri ve Ptt

Bu şikayetlerin hemen hemen her gün yaşanması ve ücretin de fazla olmasından dolayı Ptt kargo sıkça tercih edilmeye başlanmıştır. Kırılacak eşya olmadığı taktirde (Ptt kargoda kırılacak ürün mesuliyeti kabul edilmemektedir) Ptt kargo diğer kargolara nazaran daha iyi fiyat sunmaktadır. Ayrıca kargonuzu öğleden önce verdiğiniz taktirde, Ptt kargo ürününüzü ertesi gün akşam saatlerinde gönderdiğiniz kişiye teslim ediyor (Hafta sonu hariç). Yani özel kargonun tercih edilmesindeki etkenlerden bir tanesi daha elenmiş oluyor.

Kargo Takibi

Tabi bunca şikayet varken gönderilen veya alınan kargoların nerede olduğunun bilinmek istenmesi de ihtiyaç haline gelmektedir. Birçok kargo şirketi kargo takip sistemini yıllardır kullanmaktadır. Kargolarının ne zaman nerede olduğu bilgisinin müşterilerle paylaşılması hem çalışanların iş yükünü hafifletmiş hem telefon trafiğini azaltmış hem de her an kargonun durumunun öğrenilmesi için müşteriye kolaylık sağlanmıştır.

Ptt Kargo Takibi

Neredeyse bütün kargo şirketlerinin kullandığı bu sistemi tabi ki Ptt de yıllardır kullanmaktadır. Peki Ptt kargo takibi nasıl yapılabilir?

Kargo takibi için gönderiyi teslim ettikten sonra görevlinin size vermiş olduğu kağıdı kaybetmemeniz çok önemlidir. Çünkü verilen kağıdın üzerinde yazan gönderi takip numarası sistemde kullanmanız gereken numaradır. Bu numara ile gönderi takibi yapılır.

Ptt’nin resmi internet sayfasında (https://www.ptt.gov.tr) gönderi takibi kısmından ve ya http://gonderitakip.ptt.gov.tr linkinden gönderi takibinizi yapabilirsiniz. Burada girilmesi istenen barkod numarası görevlinin vermiş olduğu kağıtta bulunan gönderi takip numarasıdır. Bu bilgiyi girip alttaki güvenlik kodu kısmını doldurduktan sonra “Sorgula” butonuna tıklayarak gönderi bilgilerine ulaşılabilir.

Butona tıkladıktan sonra tekrar aynı sayfanın geldiği düşünülebilir. Ancak sayfanın aşağısına inildiğinde gönderinin hangi tarihte, saatte, nerede olduğu bilgileri görülmektedir.

Öneri

Bu bilgiler ışığında gelen gönderi görevlinin getirmesini beklenmeden de şubeden teslim alınabilir. Şubeden almak istenilen gönderiler kişinin sadece kendisine varikmektedir. Bu yüzden nüfus cüzdanı ile gönderi alımına gitmek gerekmektedir.


You May Also Like

About the Author: admin

1990 Doğumluyum. Birçok sitede farklı kategorilerde yazarlık yapmaktayım. Kargotakiptr sitesinde kullanıcılara ulaşamadıkları bilgilere kolay ulaşmaları amacı ile paylaşımlar yapmaktayım. Bilgiler tamamen tarafımdan araştırılarak, bilgi alarak yazılmaktadır.

27 Comments

 1. Ptt kargo takip yapmak için bir türlü bilgi alamadım ptt müşteri hizmetlerine bağlanmak çok zor geliyor onlarda yardımcı olur ama telefonda çok bekliyoruz bağlanmak için. Buradaki yazanlarla kargoma ulaştım daha yoldaymış teşekkür ederim bilgi için.

 2. PTT kargo digerlerine gore güzel esyalarimi kapıya kadar evin katina kadar cikartiyor digerleri Zile basıyor açan yoksa gidiyor zil bozuksa yandiniz çünkü arama gereği bile duymuyorlar PTT kargo o konuda güzel ve ürün şubeye girdigi gibi PTT kargo takip sayfasına bilgi yansıyor hızlı

 3. PTT kargonun en sevdiğim yanı sikayetleri dikkate alıyorlar bu bir kullanıcı için en önemli olay. PTT kargo bide kargoyu eve kadar çıkarıyor diğerleri Zile basiyor balkona çıkmadan gidiyor. PTT kargo genel olarak güzel en azından bizim PTT sube güzel 🙂

  1. Evet PTT kargoda bir yanlışı sikayet etmiştim direk müdahale ettiler gercekten o gün taktir etmiştim kendilerini PTT kargo iyi bencede

 4. PTT kargo takip işleminde sayfa çoğu zaman açılmıyor sorun bende mi bilmiyorum ama hep problem çıkıyor illa zorla PTT kargo takip yapıyorum

 5. PTT kargo resmi diğerlerinden kargoyu kimliksiz alabiliyoruz ama PTT kargo çok önem veriyor o konuda. Kimliksiz kesinlikle vermiyor bu güzel birşey

 6. Maalesef ptt kargoya ne zaman ürün versem ya geç geliyor yada hasarlı geliyor… Bu durum gerçekten çok can sıkıcı…

 7. PTT Kargo en azından bilgi mesajı bırakıyor bu gerçekten güzel oluyor diğer kargolar ya başka birisine teslim ediyor yada direk şubeye geri götürüyor daha sonra ben uğraşıyorum kargoyu almak için bu çok yanlış halbuki telefonuma sms gönderebilir bunu yapmak çok zor değil. PTT Kargo onlara göre daha resmi daha kurumsal. PTT Kargoya teşekkürler.

 8. Ptt kargo evet bir çok konuda özenle çalışıyor fakat şöle bir gerçegide söylemeden geçemeyeceğim. Adıma gönderilen önemli belgeyi üzerinde önemli belgedir yazmasına rağmen evde olduğum halde sokak kapısının dışına koyup giden bir firma. Tesadüfen bakkala giderken buldum.

 9. Ptt kargo yurtdışından çok ürün geldiği için artık yurtdıiı kargolarda dağıtımların çoğunu bıraktı. Takip numarası var ise kargoyu takip edip gidip almak gerekiyor. En iyi kargo PTT idi ama bilemiyorum onlarda haklıdır belki yoğunluktan bu çareyi bulmuş olabilirler

 10. PTT kargoda çalışan elemanların devlet memuru olmalarından dolayı bazen kargolar geç gelebiliyor. Ama devletin lojistik sektöründe en azından kaliteyi belirleyici bir kurumunun olması oldukça güzel.

 11. PTT Kargo takibi yapmak için başarılı bir sayfa gereken bilgileri öğrenmek istediğimizde kolaylık sağlıyor. Ayrıca sayfadan ptt kargo takibi yapabildim bunun için minnettarım saatlerdir kargo takibi yapacak yer arıyordum.

 12. Dediğiniz gibi görevlinin verdiği ptt kargo takip numarasını kaybetmemek gerekiyor. Çünkü çıkabilecek en ufak sıkıntıda kargo takip numaraları hem müşterinin hem de satıcının işine yaramaktadır.

 13. PTT Kargo Kurumsal resmi bir kurum. Dolayısıyla teslimatta çok ciddi sıkıntılar çıkmıyor. Daha fazla gelişmesini isterim tabikide mesela kapıya kargo getiriyorlar yukarı kadar çıkarmıyorlar sonra kargo takip numarası ile uğraşıypruz. Başarılar diliyorum

 14. En uygun fiyatlarla taşıma işlemini yapan ptt’nin bile sitesinde artık kargo takibi yapmak çok zor bir çok tarayıcı hatası veriyor ama burada kolaylıkla ptt kargo durumunu öğrenebiliyorum. Ptt kargo takibini kolaylaştırdığınız için teşekkürler.

 15. PTT Kargo takibi yapabilmek önemli ancak ben izmir kargo da sorun yaşıyorum. Ya çok geç geliyor ya da bilgilendirme yapılmadan. İnşallah bu sorun düzelir en kısa zamanda

 16. ptt nin kendi sitesinden bile takip yaparken ecel terleri döküyoruz ama burada ptt kargo takibi yapmak çok basit resmen para edecek bir hizmeti bedavaya kullanıyoruz. Teşekkürler

 17. PTT Kargoyla takip konusunda çok sık sorun yaşayabiliyorum. Makalenizde detaylıca açıklamışsınız kargo takibi konusunda daha da bilgi sahibi oldum.

 18. PTT kargo takip işleminde sayfa çoğu zaman açılmıyor sorun bende mi bilmiyorum ama hep problem çıkıyor illa zorla PTT kargo takip yapıyorum

 19. PTT kargoda bir yanlışı sikayet etmiştim direk müdahale ettiler gercekten o gün taktir etmiştim o yüzden ptt kargo’yu seviyorum. Kargo takibindede sorun yaşamadım daha bu zamana kadar.

 20. En uygun fiyatlarla taşıma işlemini yapan ptt’nin bile sitesinde artık kargo takibi yapmak çok zor bir çok tarayıcı hatası veriyor ama burada kolaylıkla ptt kargo durumunu öğrenebiliyorum. Ptt kargo takibini kolaylaştırdığınız için teşekkürler.

 21. Eskiden Postacı Denilince İnsanlar Korkarlardı.Nedeni ise Gelecek olan Evrakın Niteliğinin Bir Muamma Olmasıydı.Şimdi İse PTT Artık Bütün Kötü İmajları Ortan Kaldırıp, Vizyonu Geniş Dinamik Bir Yapıya Bürünmüştür.Bu İşte Çalışan Tüm PTT Çalışanlara Kolay Gelsin.

 22. Ne efsane cumaymış arkadaş kargolarımızı rehin aldılar, günlerdir kargo aynı yerde hiç hareket yok, takipten baktığımda hiç ilerlememiş kargom tam anlamaıyla rezalet oldu bu efsane cuma indirimleri, ülke olarak henüz hazır değiliz demek ki bu durumlara

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir haberimiz var,

 

Kargo, ürünleriniz hakkında şikayetleriniz için “Kargo Şikayet” alanı oluşturduk.

 

Kargo firmaları ile ilgili şikayetlerinizi menüde bulunan Kargo Şikayet alanına oluşturabilirsiniz. Talebiniz en kısa sürede ilgili kargo firmasına iletilecektir.

 

Kargo firmaları ile ilgili şikayet yazmak için hemen buraya tıklayabilirsiniz.