Kargo Takip, Kargo Gönderi Takip

Mng Kargo TakipAras Kargo TakipPTT Kargo TakipTrendyol Kargo TakipSürat Kargo TakipYurtiçi Kargo Takip

PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Kargom Nerede?

Saat 09:49 - PTT Kargo şubeleri şuanda açık
 1. PTT Kargo takibine başlamak için kargo takip numaranızı girin.
 2. “Gönderi Sorgula” butonuna tıklayın.
 3. Gönderinizin durumunu, nerede olduğunu ve teslimat bilgilerini görüntüleyin.

PTT Kargo Hakkında

PTT, Osmanlı Devleti tarafından 1840 yılında kurulmuş bir kurumdur. Bugün Türkiye genelinde 1019 merkez şubesi, 2729 alt şubesi ve 506 acentesi bulunmaktadır. Eğer “Kargom Nerede?” sorusunu sormak zorunda kalırsanız, PTT Kargo Takip formunu kullanarak gönderinizin durumunu ve nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Eğer hala sorunlarla karşılaşırsanız, PTT Kargo Genel Merkez İletişim bilgilerini kullanarak bize ulaşabilirsiniz.

PTT Kargo Takip

Yukarıda gönderi sorgulama kutusuna kargonun takip numarasını yazarak sorgulama yapabilirsiniz. Genelde Kargo takip numarası `KP` ile başlar ve toplamda 13 haneli olur. Bazen de bu durum değişebilir. Bu sayfadan kargolarınızı takip edebilir ve nerede olduğunu öğrenebilirsiniz. Kargo takip sorgusunda sorun olduğunda lütfen bize bildirin.

PTT Kargo İletişim

Genel Merkez Adresi: Şehit Teğmen Kalmaz Cad. No: 2 06101 Ulus,  Ankara.
Tel: 312 509 50 00
Fax: 312 309 51 44 – 45
Resmi Web Sitesi : https://www.ptt.gov.tr
E-Mail:info@ptt.gov.tr

Sıkça Sorulan Sorular

 • PTT kargo 20 kilo gönderi ne kadar?

  50 KG üstü kargo gönderimi yaparsanız kilo başına 1.30 TL eklenir. 20 KG Kargo gönderimi için ortalama 110 TL ödersiniz.

 • PTT kargo takip numaramı nasıl öğrenirim?

  Ptt kargo müşteri hizmetlerini arayarak adınıza kargo olup olmadığını ve aynı şekilde kargonuz varsa gönderi kodunuzu öğrenebilirsiniz.

 • PTT Kargo Müşteri Hizmetleri Numarası Kaçtır?

  444 1 788 numaralı PTT Çağrı Merkezine 7/24 telefon ederek ulaşabilirsiniz. İşitme ve konuşma engelliler için özel görüntülü görüşme sağlanabiliyor.

 • PTT kargo kaç gün içinde teslim eder?

  Gönderici ve alıcının alış-varış adreslerinin uzaklıklarına bağlı olarak teslimat süresi etkileyebiliyor. Genellikle 2 iş günü içerisinde kargoların teslimatı yapılıyor.

 • PTT Kargo takibi nasıl yapılır?

  Eğer gönderi numarasına sahipseniz anlık olarak kargo paketinizin durumunu görebilirsiniz. Sayfanın başındaki kutucuğa gönderi numaranızı girdikten sonra “GÖNDERİ SORGULA” butonuna tıklayın.

 • PTT Kargo Çalışma (Mesai) ve Dağıtım Saatleri Kaç?

  Hafta içi : 08:30 – 18:30 hafta sonu cumartesi : 08:30 – 15:30 çalışma saatleri arasında hizmet vermektedir. Pazar günü kapalıdır. Ptt Kargo, dini bayramlarda ve diğer resmi tatillerde hizmet vermemektedir. PTT Kargo dağıtım saatleri de öğlen arası vermeyen şubeler için 08:30 ile 17:00 arasında; öğlen arası veren şubelerde ise 08:30 ile 16:30 arasındadır.