PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Ptt Kargo Takip yapmak için, PTT’nin kargo takibi işlem adımlarını sunduğu resmi web adresi üzerinden sorgulama gerçekleştirilir. İşlem adımları kapsamında sorguya ait bilgiler sisteme iletilerek, internet üzerinden kargonun takibi sağlanır. Sorgulama işlemi üzerinden yapılan Ptt Kargo Takip ile kargonun nerede olduğu, ne zaman teslim edileceği, yola çıkarılma tarihi gibi detaylar görüntülenir.

İnternet Üzerinden PTT Kargo Takibi Yapmak

 

İnternet ile PTT kargo takibi yapma için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Yukardaki kargo takip alanı kullanılır.
 • Görüntülenen gönderi takip sayfasında yer alan boşluk alanına takibi yapılmak istenilen kargonun barkod numarası diğer bir deyiş ile güvenlik kodu bilgisi girilir.
 • Barkod numarasının yazılması ardından ‘’ sorgula’’ butonuna tıklanır.
 • İşlem adımları ile ekranda, kargonun yola çıkış tarihi, güncel olarak hangi konumda olduğu, kim tarafından gönderildiği gibi detaylı bilgiler kolaylıkla görüntülenir.

PTT Kargo Takibi Hangi Kargo Tipleri İçin Yapılır?

Ptt kargo takibi işlemi ile bilgileri görüntülenen kargı tipleri:

 • APS Kurye kargoları,
 • Tahaahhütlü kargolar,
 • Tebligat kargoları,
 • Yurtdışı ve yurtiçi kayıtlı mektup posta gönderileri,
 • Koli ile gönderilen kargolar,
 • TURPEX kargoları,

Tüm bu kargo çeşitleri üzerlerinde yer alan barkod kodları yardımı ile PTT’nin resmi web adresi üzerinden Ptt kargo takibi gerçekleştirilir. Diğer yandan, tüm kargoların takiplerinin barkodsuz sorgulama işlemi üzerinden de bilgilerine erişim sağlanır.

Barkod Numarası Olmadan PTT Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Belirli durumlarda kargoların barkod numaralarının kaybolması halinde barkodsuz PTT kargo takibi yapmak için şu adımlar izlenir:

 • Ptt kargo sorgulama işlemleri için belirlenen ‘’ 444 1 788’’ numarasına telefon ile ulaşılır.
 • Müşteri ilişkileri telefon hattına çıkan sesli yanı komutuna ‘’ müşteri temsilcisi ile görüşmek istiyorum’’ ifadesi sözlü olarak iletilir.
 • İşlem ile müşteri temsilcisine bağlantı sağlanır.
 • Müşteri temsilcisine TC kimlik numarası bilgisi iletilip, kargo takibi yapılmak istendiği bilgisi sunulur.

Bu adımlar ardından Ptt kargo takibi sağlanıp, kargonun nerede olduğu, hangi tarihte yola çıktığı gibi detaylar hakkında geniş bilgi alınır.


Diğer Konular

Yazar Hakkında: Kargo Takip Admin

1990 Doğumluyum. Birçok sitede farklı kategorilerde yazarlık yapmaktayım. Kargotakiptr sitesinde kullanıcılara ulaşamadıkları bilgilere kolay ulaşmaları amacı ile paylaşımlar yapmaktayım. Bilgiler tamamen tarafımdan araştırılarak, bilgi alarak yazılmaktadır.

46 Yorum

 1. Ptt kargo takip yapmak için bir türlü bilgi alamadım ptt müşteri hizmetlerine bağlanmak çok zor geliyor onlarda yardımcı olur ama telefonda çok bekliyoruz bağlanmak için. Buradaki yazanlarla kargoma ulaştım daha yoldaymış teşekkür ederim bilgi için.

 2. PTT kargo digerlerine gore güzel esyalarimi kapıya kadar evin katina kadar cikartiyor digerleri Zile basıyor açan yoksa gidiyor zil bozuksa yandiniz çünkü arama gereği bile duymuyorlar PTT kargo o konuda güzel ve ürün şubeye girdigi gibi PTT kargo takip sayfasına bilgi yansıyor hızlı

 3. PTT kargonun en sevdiğim yanı sikayetleri dikkate alıyorlar bu bir kullanıcı için en önemli olay. PTT kargo bide kargoyu eve kadar çıkarıyor diğerleri Zile basiyor balkona çıkmadan gidiyor. PTT kargo genel olarak güzel en azından bizim PTT sube güzel 🙂

  1. Evet PTT kargoda bir yanlışı sikayet etmiştim direk müdahale ettiler gercekten o gün taktir etmiştim kendilerini PTT kargo iyi bencede

 4. PTT kargo takip işleminde sayfa çoğu zaman açılmıyor sorun bende mi bilmiyorum ama hep problem çıkıyor illa zorla PTT kargo takip yapıyorum

 5. PTT kargo resmi diğerlerinden kargoyu kimliksiz alabiliyoruz ama PTT kargo çok önem veriyor o konuda. Kimliksiz kesinlikle vermiyor bu güzel birşey

 6. Maalesef ptt kargoya ne zaman ürün versem ya geç geliyor yada hasarlı geliyor… Bu durum gerçekten çok can sıkıcı…

 7. PTT Kargo en azından bilgi mesajı bırakıyor bu gerçekten güzel oluyor diğer kargolar ya başka birisine teslim ediyor yada direk şubeye geri götürüyor daha sonra ben uğraşıyorum kargoyu almak için bu çok yanlış halbuki telefonuma sms gönderebilir bunu yapmak çok zor değil. PTT Kargo onlara göre daha resmi daha kurumsal. PTT Kargoya teşekkürler.

 8. Ptt kargo evet bir çok konuda özenle çalışıyor fakat şöle bir gerçegide söylemeden geçemeyeceğim. Adıma gönderilen önemli belgeyi üzerinde önemli belgedir yazmasına rağmen evde olduğum halde sokak kapısının dışına koyup giden bir firma. Tesadüfen bakkala giderken buldum.

 9. Ptt kargo yurtdışından çok ürün geldiği için artık yurtdıiı kargolarda dağıtımların çoğunu bıraktı. Takip numarası var ise kargoyu takip edip gidip almak gerekiyor. En iyi kargo PTT idi ama bilemiyorum onlarda haklıdır belki yoğunluktan bu çareyi bulmuş olabilirler

 10. PTT kargoda çalışan elemanların devlet memuru olmalarından dolayı bazen kargolar geç gelebiliyor. Ama devletin lojistik sektöründe en azından kaliteyi belirleyici bir kurumunun olması oldukça güzel.

 11. PTT Kargo takibi yapmak için başarılı bir sayfa gereken bilgileri öğrenmek istediğimizde kolaylık sağlıyor. Ayrıca sayfadan ptt kargo takibi yapabildim bunun için minnettarım saatlerdir kargo takibi yapacak yer arıyordum.

 12. Dediğiniz gibi görevlinin verdiği ptt kargo takip numarasını kaybetmemek gerekiyor. Çünkü çıkabilecek en ufak sıkıntıda kargo takip numaraları hem müşterinin hem de satıcının işine yaramaktadır.

 13. PTT Kargo Kurumsal resmi bir kurum. Dolayısıyla teslimatta çok ciddi sıkıntılar çıkmıyor. Daha fazla gelişmesini isterim tabikide mesela kapıya kargo getiriyorlar yukarı kadar çıkarmıyorlar sonra kargo takip numarası ile uğraşıypruz. Başarılar diliyorum

 14. En uygun fiyatlarla taşıma işlemini yapan ptt’nin bile sitesinde artık kargo takibi yapmak çok zor bir çok tarayıcı hatası veriyor ama burada kolaylıkla ptt kargo durumunu öğrenebiliyorum. Ptt kargo takibini kolaylaştırdığınız için teşekkürler.

 15. PTT Kargo takibi yapabilmek önemli ancak ben izmir kargo da sorun yaşıyorum. Ya çok geç geliyor ya da bilgilendirme yapılmadan. İnşallah bu sorun düzelir en kısa zamanda

 16. ptt nin kendi sitesinden bile takip yaparken ecel terleri döküyoruz ama burada ptt kargo takibi yapmak çok basit resmen para edecek bir hizmeti bedavaya kullanıyoruz. Teşekkürler

 17. PTT Kargoyla takip konusunda çok sık sorun yaşayabiliyorum. Makalenizde detaylıca açıklamışsınız kargo takibi konusunda daha da bilgi sahibi oldum.

 18. PTT kargo takip işleminde sayfa çoğu zaman açılmıyor sorun bende mi bilmiyorum ama hep problem çıkıyor illa zorla PTT kargo takip yapıyorum

 19. PTT kargoda bir yanlışı sikayet etmiştim direk müdahale ettiler gercekten o gün taktir etmiştim o yüzden ptt kargo’yu seviyorum. Kargo takibindede sorun yaşamadım daha bu zamana kadar.

 20. En uygun fiyatlarla taşıma işlemini yapan ptt’nin bile sitesinde artık kargo takibi yapmak çok zor bir çok tarayıcı hatası veriyor ama burada kolaylıkla ptt kargo durumunu öğrenebiliyorum. Ptt kargo takibini kolaylaştırdığınız için teşekkürler.

 21. Eskiden Postacı Denilince İnsanlar Korkarlardı.Nedeni ise Gelecek olan Evrakın Niteliğinin Bir Muamma Olmasıydı.Şimdi İse PTT Artık Bütün Kötü İmajları Ortan Kaldırıp, Vizyonu Geniş Dinamik Bir Yapıya Bürünmüştür.Bu İşte Çalışan Tüm PTT Çalışanlara Kolay Gelsin.

 22. Ne efsane cumaymış arkadaş kargolarımızı rehin aldılar, günlerdir kargo aynı yerde hiç hareket yok, takipten baktığımda hiç ilerlememiş kargom tam anlamaıyla rezalet oldu bu efsane cuma indirimleri, ülke olarak henüz hazır değiliz demek ki bu durumlara

 23. Ptt kargo kolay takip güzel kargo seviyoruz kullanmaya özen gösteriyoruz. Ben ptt kargo ile sorun yaşamadım takip yapıyorum daha yanıltan bir veri akışı bile sağlanmadı. Bilmiyorum bizim burda problem yok bence guzel ama diğerlerini anlatmayayım bile 🙂 Anladınız siz.

 24. ptt kargo hep işime yaramıştır her konuda verdigim malzemleri verdigi zaman göre adres teslim etmiştir kolay gelsin

 25. ptt kargo bence turkiye 1 sırda onu hep tercih ettim herşey zamanında varıyor bellgelerimi.. teşekkurler ptt

 26. PTT den kargo takibi yapmayı bu siteden öğrendim desem yeridir diğer kargo takibi bilgilerinide bu siteden alıyorum diğer türlü bu bir zulüm

 27. Ptt kargo şuana kadar beni hiç mağdur etmedi teşekkürler. Her zaman zamanında kargomu aldım ve pttde kargo takipde hiç sorun yaşamadım zamanında ve dakikasına doğru gösteriyor hızlı güncelleniyor teslimlerde problem yok ptt kargo kullanıyorum sürekli

 28. Ptt Kargo takip ile merak edilen ve bilgi almak için gayet güzel bir sayfa. Yurtdışı kargo takip ve yurtiçi kargo takip yapılabiliyor benim ilgimi çok çekti ve kargolarımı burdan takip edebiliyorum. Bu çok güzel bir hizmet bence.

 29. Ptt kargo normal zamanlarda çok iyi ve hızlı teslimat yapıyor. Genel olarak memnun kaldığım bir kargo firmasıydı fakat 11 11 ve Efsane Cuma indirimlerinde yoğun alışveriş günlerinde maalesef kargolar günlerce teslimat yerinde bekliyor.

 30. Harika bilgiler. Ben de aliexpressten yaptığım siparişlerde çok sorun yaşıyorum PTT Kargo konusunda. Bu bilgiler işime yarayacak. Teşekkürler. Ptt kargodan takip yapamıyordum çünkü yurtdışı ürün olduğu için geçersiz kargo numarası diyordu. Burdan yurtdışı ptt kargo takibi yapabiliyorum.

 31. ptt kargo hakkında ki bu geniş bilgi paylaşımınız için çok teşekkür ederim. gerçekten çok faydalı bilgiler var içeriğinde.

 32. Waay bee ben ilk defa denk geldim PTT kargo takip etmek icin musteri mizmetlerini aradım bi suru ıvır zıvır megerse burda kimseyle muhattab olmadan yapabiliomus (:

 33. PTT kargo takip diger kargolara nazaran çok iyidir kargo takip kargonuzu güvenle takip edebilirsiniz.

 34. PTT Kargo takip sayfası ve bu verdiğiniz hizmet için çok teşekkürler. Ayrıca şikayet sayfası da açmışsınız, kargo takip sayfası sayesinde öğrendik teşekkür ederiz. 1 Adet kargo şikayeti mesajımıda bıraktım

 35. PTT Kargo takibi aramalarında ulaştığım yazınız çok faydalı oldu. PTT kargomun nerede olduğunu sayenizde öğrendik. Teşekkür ederiz.

 36. PTT Kargo diğer firmalara göre daha iyi ve güvenilirdir. Böyle bir makale paylaşmanız ptt kargo hakkında daha çok bilgi sahibi etti beni ve ekstradan kargo da takip edebileceğimi öğrendim, beni sevindirdi. Teşekkürler.

 37. Kimseyle muhattap olmadan kargoyu takip edebilmek gerçekten harika. Elinizde ptt kargo takip numarası varsa bu sayfa ile kolaylıkla kargo takip edilebiliyor bu oldukça hoşuma gitti kargo takip edebilmek büyük lüks.

 38. PTT kargo takibi yapmayı çok kolay bir hale getirmişsiniz. Kodu girerek direk olarak kargo takibini yapabilme imkanınız bulunuyor. PTT üzerinden kargo bekliyor iseniz buradan takip edebilirsiniz.

 39. tptt kargo takip konusunda baya gelişmiş ve güvenilir bir sistem vallahi takdir ettim böyle yenilikler beni nedense mutlu ediyor optt kargo takip yazıyorum burası çıkıyor çokoş deel mi ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir haberimiz var,

 

Kargo, ürünleriniz hakkında şikayetleriniz için “Kargo Şikayet” alanı oluşturduk.

 

Kargo firmaları ile ilgili şikayetlerinizi menüde bulunan Kargo Şikayet alanına oluşturabilirsiniz. Talebiniz en kısa sürede ilgili kargo firmasına iletilecektir.

 

Kargo firmaları ile ilgili şikayet yazmak için hemen buraya tıklayabilirsiniz.