İş mi arıyorsunuz?
Kargo firmasında işe başlamak için hemen başvurabilirsiniz!

Hemen Başvur

En Yakın Yurtiçi Kargo ve Kargo Takip

 • Yurtiçi Kargo Takip numaranızı müşteri hizmetlerinden alabilirsiniz.
 • Yurtiçi Kargo’ya bıraktığınız kargolarda size verilen kargo fişinde Kargo Takip Numarası yer almaktadır.
 • Yurtiçi Kargo Takip ile ilgili yaşadığınız problemler ile ilgili iletişim bölümünü kullanabilirsiniz veya Şikayet bölümünden bizlere iletebilirsiniz.
 • Yurtiçi takip işlemlerine başlamak için yurtiçi kargo takip no bilgisine sahip olmanız gerekiyor. Yurtiçi kargom nerede

Yurtiçi Kargo Takip

Yurtiçi kargo takibi için bulunduğunuz sayfadaki kutucuğa takip numaranızı yazarak, kargo sorgulama nasıl yapılır? sorularına çözüm bulunur. İnternet üzerinden adrese giriş sağlanma işlemi ardından sayfada görüntülenen boşluk alanına, ‘’ yurt içi kargo gönderi kodu’’ bilgisi girilir. Gerekli kod girişi ardından sayfada yer alan sorgula butonuna tıklanır. İşlem sayesinde Yurtiçi Kargo Takip işlemi kapsamında kargo hizmeti tüm detaylara, gönderen ve alıcı bilgilerine, yurtiçi kargo kargom nerede, yola çıkma saati bilgisine ulaşılır.

Websitemizden şube sorgulama işlemi koymamızı isterseniz lütfen yorumlarda belirtin. Sosyal medyadan bizi takip edebilirsiniz. Takip kodunuzu müşteri hizmetlerinden alıp üstteki alan ile sorgulayabilirsiniz.

Yurtiçi Kargo Takibi İçin Gönderi Takip No Nasıl Öğrenilir?

yurtiçi kargo sorgulama işlemlerini gerçekleştirmek için kargoya ait Yurtiçi Kargo Takip Numarası bilgisine sahip olunması gerekir. Gönderi numarası kaybedildiyse ve sorgulama gerçekleştirilemiyorsa, gönderi numarası Yurtiçi Kargo çağrı merkezi ile öğrenilir. Yurtiçi kargo gönderi numarasını öğrenmek için izlenecek adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Telefon yardımıyla 4449999 Yurtiçi kargo müşteri hizmetleri numarası ile iletişime geçilir.
 • Arama işlemi ile çıkan sesli yanıt bölümüne müşteri temsilcisi ile görüşmek istendiği sözlü olarak ifade edilir.
 • İşlem ardından müşteri temsilcilerine aktarım sağlanır.
 • TC kimlik numarası ve ad, soy ad bilgileri görevliye iletilerek, kargo takip numarasının öğrenilmek istendiği aktarılır.

Talep üzerine müşteri temsilcisi kargo numarasına ait bilgileri aktarır. Alınan kargo takip numarası ile kolaylıkla kargo sorgulama işlem adımları gerçekleştirilir. En yakın şubeye ulaşıp kargonuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

Diğer yandan Yurtiçi kargo çalışma saatleri kapsamında hafta içi 09.00 ila 18.00 arasında kişiye en yakın olan Yurtiçi kargo şubesi, nüfus cüzdanı ile ziyaret edilerek de gönderi takip numarası öğrenme olanağından yararlanılır.

Yurtiçi Kargo Takip
Yurtiçi Kargo Takip

Müşteri Hizmetlerinden Yurtiçi Kargo Takibi Nasıl Yapılır?

Müşteri hizmetleri numarasını arayarak Yurtiçi Kargo takibi yapmak için izlenen adımlar şu şekilde sıralanır:

 • Telefon yoluyla ‘’ 444 99 99’’ numarası aranır.
 • Aramayı cevaplayan telesekreterin kargo takibi işlemleri için belirtmiş olduğu rakam telefon klavyesinden tuşlanır.
 • İşlem ardından telesekreter tarafından, kişinin gönderi takip numarasını telefon klavyesinden tuşlaması talep edilir. Yurtiçi kargo gönderi takip no telefon klavyesi ile tuşlanıp, işlem ardından ‘’ # ‘’ tuşuna basılır.
 • Adımlar ile telesekreter tarafından kargonun nerede olduğu ve yola çıkış tarihi, saati gibi detaylı bilgiler sözlü olarak aktarılır.

Bu işlem adımları ile Yurtiçi kargo şubelerine gitmeye gerek duyulmadan, gönderi takip numarası bilgisi kullanılarak, çağrı merkezi numarası aracılığıyla Yurtiçi kargo takip işlemi gerçekleştirilir.

Ek olarak sitemizden kargo takip aşamasında hata alırsanız yurtiçi kargonun kendi sitesinden sorgu yapmayı deneyebilirsiniz. Yurtiçi kargoya bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.


Kargo Takip Sayfası Son Güncelleme Saati: 27.01.2021

Diğer Konular

Yazar Hakkında: Kargo Takip Admin
1990 Doğumluyum. Birçok sitede farklı kategorilerde yazarlık yapmaktayım. Kargotakiptr sitesinde kullanıcılara ulaşamadıkları bilgilere kolay ulaşmaları amacı ile paylaşımlar yapmaktayım. Bilgiler tamamen tarafımdan araştırılarak, bilgi alarak yazılmaktadır.

5 Yorum

 1. kargo firmalarınin her birinin sıkıntıları var ama genel olarak çoğu kargo firmaları hizmetlerini daha iy duruma getiriyor. ama şunu söyleyebilirim taşıma işini pahalıya yapıyorlar. onun için PTT kargo daha uygun.

 2. Yurtiçi kargo Niğde de şube sayısını artırdı. Artık çok daha hızlı ve kaliteli hizmet veriyorlar. Yurtiçi kargo evde bulamasa dahi arıyor. Olması gerektiği gibi çalıştıkları için artık seviyorum yurtiçi kargoyu

 3. Türkiye’de kargo sistemi hep sıkıntılı hem sorunlu. Bir dönem yurtiçi ile sıkıntı yaşıyordum, şu aralar mng kargo çok sıkıntılı. Çalışan sayısı az yetersiz geliyor, dağıtımlar düzenli yapılmıyor. Kaldı ki çok büyük bir şehirde de oturmuyorum.

 4. Uşak’da yaşıyorum. Yaşadığım şehirde en iyi işleyen kargo yurtiçi. Tabi ki o da yeterli seviyede değil. Kötünün iyisi diyebiliriz.

 5. Türkiye’deki kargo sistemi ne yazıkki henüz istenen seviyede değil. Teknoloji varlığına rağmen çalışan kargo elemanlarının birçoğu profesyonellikten uzak hareket ediyor. Ne yazıkki Yurtiçi Kargo ile çok olumlu tecrübelerim yok. Şirketimle anlaşmalı olduklarından kullanmak zorundayım, ama hiç iyiye gidiş yaşayamıyoruz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir haberimiz var,

 

Kargo, ürünleriniz hakkında şikayetleriniz için “Kargo Şikayet” alanı oluşturduk.

 

Kargo firmaları ile ilgili şikayetlerinizi menüde bulunan Kargo Şikayet alanına oluşturabilirsiniz. Talebiniz en kısa sürede ilgili kargo firmasına iletilecektir.

 

Kargo firmaları ile ilgili şikayet yazmak için hemen buraya tıklayabilirsiniz.