Atma, Bağışla! Elektronik Atıkları Geri Dönüştürün

Eskimiş, arızalanmış elektronik tüm ürünlerinizi PTT kargo aracılığıyla TEGV’e ücretsiz olarak gönderiyorsunuz, bu elektronik ürünleri geri dönüştürerek kazancı eğitim yararına kullanıyorlar.

PTT’ye gidip 902887372 müşteri numarası ile istediğiniz ürünü ücretsiz TEGV’e gönderebilirsiniz.

PTT’ye gidemeyecekseniz alttaki linke tıklayarak formu doldurun PTT Kargo kapınıza gelsin. ( https://pttws.ptt.gov.tr/siparisinternet/proje/siparis/istek/siparis_istek_int.jsp )

Artık günlük yaşamımızda kullanılmayan AEEE ürünleri, TEGV’nin sözleşmeli olduğu geri dönüşüm şirketine gönderilir. Elde edilen hurda değeri bağış olarak kaydedilir. Vakfın incelemesi yapıldıktan sonra alınan makbuzlar ile çalışan cihaz Vakfımızın envanterine kaydedilirken, TEGV etkinlikte olay yerinde Türkiye’de kullanılmaya devam edilir.

Atma Bağışla, TEGV için kaynak yaratma projesidir ve aynı zamanda doğanın korunması için önemli bir çevresel faaliyettir. Proje sayesinde bugüne kadar 80 tondan fazla e-atık geri dönüştürülmüş ve 1.800 çocuk nitelikli eğitim ile bir araya getirilmiştir.

Atma Bağışla, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları ve tabletler, yazıcılar ve monitörler, bilgisayar parçaları, video ve müzik sistemleri, elektrikli ve elektronik aletler, kablolar ve adaptörler gibi her türlü elektronik atığı bağışlar. Daha fazla bilgi için lütfen 0216 290 70 69 numaralı telefonu arayın, atmabagisla@tegv.org adresine bir e-posta gönderin veya www.atmabagisla.org adresini ziyaret edin.


You May Also Like

About the Author: admin

1990 Doğumluyum. Birçok sitede farklı kategorilerde yazarlık yapmaktayım. Kargotakiptr sitesinde kullanıcılara ulaşamadıkları bilgilere kolay ulaşmaları amacı ile paylaşımlar yapmaktayım. Bilgiler tamamen tarafımdan araştırılarak, bilgi alarak yazılmaktadır.

2 Comments

  1. Çok güzel düşünülmüş elimdeki tüm bozuk elektronik ürünleri PTT kargo aracılığı ile göndereceğim bu olayı gerçekten beğendim

  2. Atma Bağışla projesi birden fazla anlamda oldukça değerli bir proje. Hem elektronik atıklarının geri dönüşümü ve tekrar kazandırılması anlamında doğaya katkı, hem de elde edilecek gelirin TEGV’e bağışlanması anlamında çocuklarımızın eğitimine önemli bir katkı. Eski bir TEGV gönüllüsü olarak çok sevindim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bir haberimiz var,

 

Kargo, ürünleriniz hakkında şikayetleriniz için “Kargo Şikayet” alanı oluşturduk.

 

Kargo firmaları ile ilgili şikayetlerinizi menüde bulunan Kargo Şikayet alanına oluşturabilirsiniz. Talebiniz en kısa sürede ilgili kargo firmasına iletilecektir.

 

Kargo firmaları ile ilgili şikayet yazmak için hemen buraya tıklayabilirsiniz.