Kargo Takip, Kargo Gönderi Takip

Mng Kargo TakipAras Kargo TakipPTT Kargo TakipTrendyol Kargo TakipSürat Kargo TakipYurtiçi Kargo Takip

Atma, Bağışla! Elektronik Atıkları Geri Dönüştürün

Eskimiş, arızalanmış elektronik tüm ürünlerinizi PTT kargo aracılığıyla TEGV’e ücretsiz olarak gönderiyorsunuz, bu elektronik ürünleri geri dönüştürerek kazancı eğitim yararına kullanıyorlar.

PTT’ye gidip 902887372 müşteri numarası ile istediğiniz ürünü ücretsiz TEGV’e gönderebilirsiniz.

PTT’ye gidemeyecekseniz alttaki linke tıklayarak formu doldurun PTT Kargo kapınıza gelsin. ( https://pttws.ptt.gov.tr/siparisinternet/proje/siparis/istek/siparis_istek_int.jsp )

Artık günlük yaşamımızda kullanılmayan AEEE ürünleri, TEGV’nin sözleşmeli olduğu geri dönüşüm şirketine gönderilir. Elde edilen hurda değeri bağış olarak kaydedilir. Vakfın incelemesi yapıldıktan sonra alınan makbuzlar ile çalışan cihaz Vakfımızın envanterine kaydedilirken, TEGV etkinlikte olay yerinde Türkiye’de kullanılmaya devam edilir.

Atma Bağışla, TEGV için kaynak yaratma projesidir ve aynı zamanda doğanın korunması için önemli bir çevresel faaliyettir. Proje sayesinde bugüne kadar 80 tondan fazla e-atık geri dönüştürülmüş ve 1.800 çocuk nitelikli eğitim ile bir araya getirilmiştir.

Atma Bağışla, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları ve tabletler, yazıcılar ve monitörler, bilgisayar parçaları, video ve müzik sistemleri, elektrikli ve elektronik aletler, kablolar ve adaptörler gibi her türlü elektronik atığı bağışlar. Daha fazla bilgi için lütfen 0216 290 70 69 numaralı telefonu arayın, atmabagisla@tegv.org adresine bir e-posta gönderin veya www.atmabagisla.org adresini ziyaret edin.