Kargo Takip, Kargo Gönderi Takip

Mng Kargo TakipAras Kargo TakipPTT Kargo TakipTrendyol Kargo TakipSürat Kargo TakipYurtiçi Kargo Takip

Atma, Bağışla! Elektronik Atıkları Geri Dönüştürün

Eskimiş, arızalanmış elektronik tüm ürünlerinizi PTT kargo aracılığıyla TEGV’e ücretsiz olarak gönderiyorsunuz, bu elektronik ürünleri geri dönüştürerek kazancı eğitim yararına kullanıyorlar.

PTT’ye gidip 902887372 müşteri numarası ile istediğiniz ürünü ücretsiz TEGV’e gönderebilirsiniz.

PTT’ye gidemeyecekseniz alttaki linke tıklayarak formu doldurun PTT Kargo kapınıza gelsin. ( https://pttws.ptt.gov.tr/siparisinternet/proje/siparis/istek/siparis_istek_int.jsp )

Artık günlük yaşamımızda kullanılmayan AEEE ürünleri, TEGV’nin sözleşmeli olduğu geri dönüşüm şirketine gönderilir. Elde edilen hurda değeri bağış olarak kaydedilir. Vakfın incelemesi yapıldıktan sonra alınan makbuzlar ile çalışan cihaz Vakfımızın envanterine kaydedilirken, TEGV etkinlikte olay yerinde Türkiye’de kullanılmaya devam edilir.

Atma Bağışla, TEGV için kaynak yaratma projesidir ve aynı zamanda doğanın korunması için önemli bir çevresel faaliyettir. Proje sayesinde bugüne kadar 80 tondan fazla e-atık geri dönüştürülmüş ve 1.800 çocuk nitelikli eğitim ile bir araya getirilmiştir.

Atma Bağışla, masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar, cep telefonları ve tabletler, yazıcılar ve monitörler, bilgisayar parçaları, video ve müzik sistemleri, elektrikli ve elektronik aletler, kablolar ve adaptörler gibi her türlü elektronik atığı bağışlar. Daha fazla bilgi için lütfen 0216 290 70 69 numaralı telefonu arayın, [email protected] adresine bir e-posta gönderin veya www.atmabagisla.org adresini ziyaret edin.

“Atma, Bağışla! Elektronik Atıkları Geri Dönüştürün” üzerine 8 yorum

 1. Doğanın korunması için harika bir proje olmuş . tegv e ve ptt kargoya kocaman bir alkışşşş… elektronik atıklar için başka projeler var mı acaba

  Cevapla
 2. aslında güzel bir projeymiş böyle bir projeyi duyduğum iyi oldu . çocuğum tegv e gidiyor okulda sınıfıyla birlikte ama hic bahsetmedi bilseydim gönderirdim. yine sorayım devam ediyorsa neden olmasın

  Cevapla
 3. çok güzel bir kampanya olmuş gerçekten de

  Cevapla
 4. Gerçekten çok güzel bir kampanya olmuş özellikle geri dönüşüm için.Ptt’den beklenen bir kampanya.

  Cevapla
 5. PTT’ye tebrikler. Yerinde bir kampanya. Buna vesile olmayı düşünmeleri oldukça değerli. Bu ve benzeri kampanyalara diğer şirketlerin de ön ayak olmasını dilerim

  Cevapla
 6. Doğayı o kadar çok hızlı bir şekilde kirletiyoruz ki. Gelecek nesillere çöp ve çölden başka birşey bırakamayacak gibiyiz. Bu şekilde geri dönüşüm kampanyalarının daha fazla olmasını temenni ediyorum. İşe yaramayan herşey çöp değildir. En azından geri dönüşümde değerlendirilebilecek şeyleri atmayıp geri dönüşüme katkı sağlamalıyız.

  Cevapla
 7. Atma Bağışla projesi birden fazla anlamda oldukça değerli bir proje. Hem elektronik atıklarının geri dönüşümü ve tekrar kazandırılması anlamında doğaya katkı, hem de elde edilecek gelirin TEGV’e bağışlanması anlamında çocuklarımızın eğitimine önemli bir katkı. Eski bir TEGV gönüllüsü olarak çok sevindim.

  Cevapla
 8. Çok güzel düşünülmüş elimdeki tüm bozuk elektronik ürünleri PTT kargo aracılığı ile göndereceğim bu olayı gerçekten beğendim

  Cevapla

Yorum yapın