Kargo Takip, Kargo Gönderi Takip

Mng Kargo TakipAras Kargo TakipPTT Kargo TakipTrendyol Kargo TakipSürat Kargo TakipYurtiçi Kargo Takip

Yurtiçi Kargo Kara Cuma Açıklaması

Yurtiçi kargo diğer yıllara göre şuanki kargo trafiği 2 katına çıktığını bildirdi. Kargoların tesliminde yaşanan problem ‘Kara Cuma’ etkinlikleri yüzünden oluştuğunu açıkladı.

Yurtiçi Kargo Açıklaması

Değerli müşterilerimiz;
‘Kara Cuma’ gibi dönemsel olarak markalar tarafından yapılan ve aslında teslimat süresinin değil, indirimin önem taşıdığı kampanyalar müşterilerin şikayetlerine konu olmaktadır. E-ticaret sitelerinin kampanya dönemlerinde beyan ettikleri kotaların çok üstünde gönderilere sebebiyet veren söz konusu indirimler, kargo şirketlerinin yıl içinde şubelerinde var olan kapasitelerin çok üstüne çıkmakta, zamanında teslimat bekleyen gıda ve ilaç gibi teslimat süresi hayati önem taşıyan ürünlerin teslimatlarının ister istemez arkasına düşmektedir.

Kargo yoğunluğunun 3 katına çıkabildiği bu dönemlerde mevcut iş yüküne eklenen söz konusu artış ile teslimat sürelerinde gecikmeler yaşanabilmekte ve bu durum tüketicilerde memnuniyetsizliğe sebep olmaktadır.

Markamız, belirtilen bu kritik dönemde kaliteli hizmetimizin sürekliliğinin sağlanması için yoğun gönderi potansiyeli olan e-ticaret müşterileri ile görüşerek kota uygulamasına geçme kararı almış ve kapasite doğrultusuna hizmet sunmaya başlamıştır. Bu kotalar, bir yandan rutin iş akışımızdaki müşterimizin teslimatlarını geciktirmemeyi hedeflerken diğer yandan da e-ticaret sitelerinin müşterini memnun etmeyi ve ülkemizdeki e-ticaret önünü daha fazla açmayı hedeflemektedir.

Kargo şirketlerinin olduğu kadar e-ticaret sitelerinin de teslimat sürelerini ve şartları ile ilgili müşterilerini bilgilendirmeleri; lojistik çalışanlarını iletişim çalışmaları kadar proaktif hazırlamaları ayrıca elzemdir.

Bu süreçte anlayışınıza sığınıyor; sistemimizin izin verdiği en kısa sürede tarafınıza teslimatın yapılacağını bilmenizi istiyoruz.

Yurtiçi Kargo

Son olarak, Yurtiçi Kargo anlayışına sığınan müşterilerin şikayeti nedeniyle ortaya çıkan şikayetlerin en kısa sürede çözüleceğini ve normal teslim sürecine geri döneceğini söylüyor.

Yurtiçi Kargo Basın Açıklaması

 

“Yurtiçi Kargo Kara Cuma Açıklaması” üzerine 3 yorum

 1. Yurtiçikargo kara cuma kampanyasında çok yoğun çalıştı. Gerçekten de yetiştiremedikleri dağıtımları yüzünden dünya kadar şikayete maruz kaldı.

  Cevapla
 2. Bu kara cuma olayı ben en çok kargo firmalarını vurdu desek yeridir. Çünkü beklenen sipariş sayısını çok üstünde bir sipariş gelmiş. Tabi bu eticaret firmalarına yararken, kargo firmalarının personellerini kötü etkiledi desek yeridir.

  Cevapla
 3. Kargolar hakkında bilgi alabileceğim bir portalın olması beni çok sevindirdi. Genelde internet sitelerinden alışveriş yapmayı seven birisiyim. kargocular da beni artık tanıyor ve en azından şehri içerisinde naklederken hassas davranıyorlar. Ama keşke aktarma merkezlerinde ve ilk teslim alan şubelerde de ihtimam gösterseler.
  Bu Kaa Cuma dedikleri indirimli alışveriş sezonunda ben de bir kaç ürün aldım. kesinlikle bu dönemde alışveriş yapmak mantıklı oluyor. Kargolar da oldukça yoğunlar. Herkese hayırlı alışverişler dilerim. Sizin de sitenizin başarılarını dilerim.

  Cevapla

Yorum yapın