Kargo Takip, Kargo Gönderi Takip

Mng Kargo TakipAras Kargo TakipPTT Kargo TakipTrendyol Kargo TakipSürat Kargo TakipYurtiçi Kargo Takip

PTT Kargo, Kargo Takip, Özel Hizmetler

Genel kural olarak içerik haberleşme özelliği, mevcut olmayan, en fazla otuz kilogram ağırlığa veya üç yüze desimetreküp hacme sahip olan çeşit çeşit maddeyi içeren yurtiçi satışçılar ‘Posta Kargosu’ denir.

Kapsamında haberleşme niteliği monte edilebilir bulunmayan, otuz kilogram ağırlık veya üç yüz desi hacimüp hacmin ile olan gönderilere ‘Kargo’ denir.

PTT Kargo Takip

Ptt kargo’da ürününüz mü var ? Takip mi etmek istiyorsunuz. Sizin için çok kolay takip yapabileceğiniz sayfa paylaştık. Ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Kargo takibini kolayca yapabilirsiniz. Ptt gönderi takip yapabilmeniz için en sade ve basit sayfadır. Ptt takip yapamadığınız durumlarda yorumlara yazabilirsiniz, siz en kısa sürede yardımcı olacağız.

PTT Kargo

1) Ödeme Şartlı
Alıcıya belli bir para karşılığı teslim alma ve tahsil edilen paranın göndericiye iletilmesi şart şartıyla şartına verilecek olanlardan bazıları gönderiliyor ‘Ödeme şartlı özel hizmet’, bu ek hizmet içeren gönderilere ise ‘Ödeme şartlı siparişeri’ denir.

2) PTT İş Yerinde Teslim
Alıcının adresi gösterilmesinde, alıcının adı ve soya sonra sonra, sadece ‘PTT iş yerinde teslim’ ibaresiyle varış PTT iş yeri açtı ve alıcılarının uygulanmasına göre, gönderilerin PTT iş yerinde teslim edilmemiş ‘PTT iş yerinde teslim’ özel hizmet denir.

3) Ücreti Alıcıdan Tahsil
Göndericinin talebine göre, yurt içi kayıtlı gönderilerin, yollama ücreti ile özel hizmetlerin toplam tutarı, alıcıdan tahsil edilmesine ‘Ücreti Alıcıdan Tahsil’ özel servis denir.

APS Kurye Taathütlü gönderileri için istenebilir, ancak sipariş şartlı özel servis ile birlikte istenemez.

4) Alma Haberli
Gönderilerin alıcısına ya da alıcının gönderi ala alabileceğiniz kişilere imza karşılığı teslim edildiğinin, göndericiye bildirdiği ‘Alma Haber Özel Hizmeti’ denir. ‘Alma Haberli Gönderi’ denir.

5) Değer Konulmuş / Sigortalı
Gönderici önceki kapsamlıının gerçek değeri esas olarak açıklanmış durumdaki postaya verilmek istenen, posta kargoları ile kargo gönderileri, özel ambalaj veya kapama usulüyle kabul edilebilir. Kaybı, çalınması veya hasara uğraması halinde gönderici önceden kabulde beyan edilen değere göre tazminat ödenebilir ödeneğine göre bu şekildeki gönderiye ‘Değer konulmuş veya sigortalı özel hizmetli’ gönderi denir.

6) Kontrollü Teslim
Gönderici talebine istinaden teslimata gönderi kapsamının alıcısı kontrol ediliyor teslim hizmeti sunabiliyor ‘Kontrollü Teslim’ özel servis denir.

7) Gidiş Dönüş
Kayıtlı yurt içi gönderilerin gidiş ve dönüş postaları ve özel hizmet ücretlerinin ilk kabulde olması, dönüşte ücretsiz olarak kabul edilmekte ‘Gidiş dönüş ücretli özel hizmet’, bu ek hizmet sunan gönderilere ise ‘Gidiş gidiş ücretli siparişeri’ denir.

8) Alıcının Kendisine Teslim
Gönderinin alıcısı teslim edilecek kaydı ile kabul edilmesi, alıcının bizzat oturumunu imzalayarak teslim alıcısı ‘Alıcının Kendisine Verilecek Özel Hizmeti’ denir.

9) Telefonla Bilgilendirme
Gönderinin teslim ya da teslim edilememe bilgilerinin, göndericinin talebi durumunda sabit veya cep (GSM) telefonuna iletiliyor ‘Telefonla Bilgilendirme Özel Hizmeti’ denir.

10) Adresten Alma
Postaya verilmek zorunda posta gönderilerin, PTT gönderen adresici adresinden yararlanarak hizmetine ‘Adresten Alım Özel Hizmeti’ denir.

Sosyal Amaçlı Hizmetler

1) Kitap Taşıma Kampanyası
Şirketimizce kitap okuma alışkanlık yolu, açık ve kapalı alanların seçimi, satışta yayınlanması, çevrimiçi olarak gönderilmesi, satışta sunulması, gönderilmesi ve gönderilmesi gerekenler , kargo gönderilerine% 30 indirim uygulanmaktadır.

Ayrıca, APS Kurye ve Posta Kargosu mahiyetindeki gönderiler de, ‘adresin adresinde hedeflenen’ adresinin projesine dahil edildi ‘ edilmistir.

2) Aile Dostu Kampanyası
Türkiyede Aile Biriminin Korunması Eylem Planına destek olmak, aile fertlerinin yönlendirilmesi ve kargo ücreti APS Kuryelerin% 10 indirimli olarak Şirketimiz içerisinde yapılması planlanmaktadır.

“PTT Kargo, Kargo Takip, Özel Hizmetler” üzerine 8 yorum

 1. PTT kargonun en çok kullandığım hizmeti yurt dışı gönderilerimle alakalı, tabi bu birazda zorunlu bir kullanım. Daha önceleri güzel alış verişler yapıyorken artık gümrük vergisi ile birlikte yurt dışı özellikle Aliexpress, Alibaba gibi sitelerden düzenli alımlar yapanlar için sorun olmaya başladı. Çünkü 1 dolara aldığınız ürün için ortalama 15 TL gümrük vergisi gelmeye başladı. Ben PTT kargo çalışanı ile görüşme yapmıştım konu ile ilgili olarak; vergilendirmede 0,50 TL ve 7 küsür TL gibi sabit bir ücret var. Diğer birim ise gelen ürünün hacmi ve ortalama 7-8 TL ücretinde buradan geldiğini dolayısı ise ortalama boyutta bir paket için çıkan gümrük vergisinin değerinin 15 TL olduğunu söylemişti. Bu anlamda yapılması gereken farklı satıcılardan farklı ürünler almak yerine 1 satıcıdan ürünleri almak daha mantıklı olacaktır.

  Cevapla
 2. Nedense senelerdir PTT kargoyu hiç kullanmamıştım. İlk kez geçen hafta kullandım ve hem hizmetleri hem de müşteriye saygılarından çok memnun kaldım. Herkese tavsiye ediyorum. Umarım siz de memnun kalırsınız

  Cevapla
 3. Kampanyalarini sevdiğim bir kargo sirketi, PTT kargo da bir suru kampanya oluyor ve küçükte olsa insanı memnun ediyor böyle şeyler. Diğer kargolar çok agresif ürün satın alıyorum kargo aşamasında geriliyorum o yüzden hep pttyi tercih ediyorum. En azından muhattap var bu çok önemli.

  Cevapla
 4. PTT kargo kargo takip özel hizmetler arasında kitap kampanyası çok iyi oluyor. Hem sevdiklerime kitap yolluyorum hem de indirimden faydalanıyorum

  Cevapla
 5. Aslında kuryele kapıya kadar çıkmak zorunda degilmi PTT kargo çalisani yapışkan yapıştırmış yukarı çıkmamış zil çalışmıyor ondan öyle yaptı sanırım ama sonuçta evdeydim yukarı çıksaydı haftasonu mu beklemeden kargoma ulasabilcektim PTT kargi en azından kağıt yapıştırıyor oda guzel

  Cevapla
 6. PTT kargo websitesinden takip yapamiyorsaniz veya beceremediyseniz bence en güzel yöntem müşteri hizmetlerini aramak onlar size kargonun yerini detaylıca söylüyorlar bu şekilde bana çok daha kolay geliyor PTT kargodaki gönderimi sorgulamak

  Cevapla
 7. PTT kargo hızlı ve güvenilir resmi kurum olduğu için daha çok tercih ediyorum ptt kargoyu daha güzel geliyor bana

  Cevapla
 8. PTT kargo takibi için uzun zamandır sayfa ariyordum buldum sonunda ben biraz teknolojiye uzak olduğum için aradığımı zor buluyorum PTT kargonun böyle bir hizmeti varmış teşekkür ediyorum zaten ben hep PTT kargo kullanıyorum .

  Cevapla

Yorum yapın