Kargo Takip, Kargo Gönderi Takip

Mng Kargo TakipAras Kargo TakipPTT Kargo TakipTrendyol Kargo TakipSürat Kargo TakipYurtiçi Kargo Takip

Yurtiçi Kargo Kargo Teslimi Direkt Şubeye Gönderilmesi

Kargo ŞikayetleriYurtiçi Kargo ŞikayetYurtiçi Kargo Kargo Teslimi Direkt Şubeye Gönderilmesi
Muhsin - Yakın zamanda oluşturuldu

N11 Firmasından almış olduğum ürün Yurtiçi Kargo aracılığıyla evime teslim edilecekti. Ürün mağazadan 12.09.2019 tarihinde kargolanarak 13.09.2019 tarihinde evime gelecekti. Bunu bildiğim için bu süreç zarfında evde birisi bulunmasına özellikle dikkat ettim. 14.9.2019 tarihinde gelen bildirim mesajında evde kimseye ulaşamadıkları için kargoyu Esenler adresimden teslim almam gereken bir yazı yazıyordu. Bu mesajdan sonra Esenler Yurtiçi Kargo‘yu aradım.

Bende daha yetkili kim oluğunu onla görüşmek istediğimi söyledim. Oda müdür olduğunu şu an orada olmadığını daha sonradan aramam gerektiğini söyleyerek kapattı. Ben nette Esenler kargo şubesinin adresini araştırırken benim sadece mağdur olmadığımı bir çok müşterinin aynı şekilde evde adreslerine ulaşmadıkları nedeniyle kargolarının alamadıklarını gördüm. Şunu söylemek isterim ki eğer kargo parası ödediğim halde kargoyu ben almaya gideceksem benim o parayı ödememin ne anlamı var. Ayrıca evde olduğumuz halde ve zilim çalıştığı halde eleman bizi nasıl evde bulamadı. Benim oturduğum ev bir aile apartmanıdır. Kendisi benim kapıma kadar gelip bana ulaşmadığında neden diğer zillere basmak kadar kolay bir işlemi yapmadı.

Bana kargoyu şubeden alabilirsiniz diye mesaj atan bir zihniyet neden evde olduğum halde ve zil çalıştığı halde ulaşamadığını söyleyen bir personel bütün bilgilerim mevcut olduğu halde bana telefonla tek bir arama dahi yaparak beni bilgilendirmedi. Sonuç olarak şu an bu mağduriyetim le ilgili acil bir dönüş bekliyorum. Konuyu CİMER olmak üzere bütün kurumlara şikayet oluşturarak araştırılmasını talep edeceğim.
Defalarca aramama rağmen ilk başta kimseye ulaşamadım. Daha sonradan birisi açtı telefonu. Durumu kendisine anlattım. Evde sürekli bulunmamıza rağmen kargo elemanın nasıl bizi bulamadığını kimsenin zili çalmadığını kargo elemanın bizim eve nasıl geldiğini sordum. Telefondaki yetkili zilin bozuk olduğunu söyleyerek çok hazır bir cevap verdi. Bende zilin bozuk olmadığını zili kimsenin çalmadığını söyledim. Oda size nasıl yardımcı olabilirim diye bir soru sordu bende elemanın neden bizim evde bizi bulamadığını sordum ama o cevap vermek yerine kargoyu şubeden gelip alabileceğimi orada olduğunu söyledi.